بازار فروش رب شیشه ای مرغوب در سراسر ایران

رب گوجه فرنگی یکی از پر مصرف ترین چاشنی های غذایی در سراسر جهان است که هم به عنوان طعم دهنده و هم به عنوان رنگ دهنده در صنعت آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد. تولید کنندگان پس از تولید این محصول ویژگی های آن را از طریق فضای مجازی به اشتراک می گذارند. بازار فروش رب شیشه ای مرغوب در سراسر ایران را می توان از طریق سایت های اینترنتی مورد بررسی قرار داد.

بازار فروش رب شیشه ای مرغوب در سراسر ایران

هرآنچه که باید هنگام خرید رب شیشه ای بدانیم

هرآنچه که باید هنگام خرید رب شیشه ای بدانیم رب گوجه فرنگی همان طور که از نامش پیداست طی فرآیندی از گوجه فرنگی به دست می آید و به دو روش صنعتی و سنتی تولید می شود. هنگام خرید دقت که این خرید با روش های اینترنتی انجام شود، زیرا باعث می شود که کالا با کمترین قیمت مصرف کننده ها عرضه شود و درب منزل تحویل داده شود.

تولید کنندگان پس از تولید رب گوجه فرنگی این محصول را در بسته بندی های مختلف فلزی، شیشه ای و غیره انجام می دهند. هنگام خرید رب شیشه ای باید نکاتی را در نظر بگیریم از جمله:

 • شیشه جای رب کاملا سالم و بدون شکستگی باشد.
 • تاریخ تولید و تاریخ انقضا بر روی برچسب قسمت خارجی آن حک شده باشد.
 • رنگ آن قرمز خوش رنگ باشد درست مثل رنگ گوجه ها، نه تیره تر و نه روشن تر.
 • وزن محصول بر روی این شیشه ها نوشته شده باشد.
 • روش تولید رب بر روی برچسب آن توضیح داده شده باشد.
 • بر روی درب شیشه ای یک نایلون پلمپ شده قرار گرفته باشد.
 • برای خرید آن برند معروف و نام آشنایی خریداری شود.
 • از گوجه محلی و یا گوجه مخصوص ربی تولید شده باشد.
 • مزه آن خوش طعم باشد.
 • کپک زدگی نداشته باشد.

روش بسته بندی انواع رب در بازار

تولید کنندگان در صدد افزایش کمیت و کیفیت این محصول تلاش می کنند تا محصولی با کیفیت بی نظیر را با قیمت مناسب در اختیار مصرف کننده ها قرار بدهند. در تولید رب به دو روش صنعتی و سنتی پس از انتخاب و خرید گوجه فرنگی مرغوب اقدام به شست و شو و رطوبت گیری کامل گوجه ها می کنند.

گوجه ها را آب گیری می کنند و سپس آب آن را از صافی رد می کنند تا هسته های گوجه گرفته شود. در هنگام پختن باید مرتب رب را به هم زد تا رب ته نگیرد، اگر رب ته بگیرد رنگ رب تغییر می کند و مزه آن نیز تلخ می شود.

دقت شود که در حین پختن هیچ گونه آب با رب مخلوط نشود و آب خود گوجه ها نیز کامل تبخیر شود، زیرا وجود آب سبب کپک زدگی رب می شود. در زمان مشخصی نیز به آن نمک اضافه شود، وجود نمک از فاسد شدن رب جلوگیری می کند.

این محصولات قبل از بسته بندی با تایید کارشناسان بهداشت روانه بسته بندی می شد. رب را در مکانی فوق بهداشتی بسته بندی می کنند. برای بسته بندی این محصولات از قوطی های فلزی، شیشه های درب دار و یا دبه ای استفاده می شود.

بر روی این بسته ها تاریخ تولید، تاریخ انقضا، علامت استاندارد ایران و نشان سیب سلامت بر روی این بسته ها حک می شود. داشتن این ویژگی ها ثابت کننده ی محصول سالم و با کیفیت می باشد.

رب گوجه فرنگی به صورت فله ای نیز به بازار ارائه می گردد، در این صورت رب به صورت کیلویی به فروش می رسد و افراد بر اساس میزان بودجه و تقاضای خود اقدام به خرید آن ها می کنند. اصول بسته بندی درست با پارامتر های مختلفی انجام می گردد و این بسته بندی ها در حجم های کوچک متوسط و بزرگ به بازار ارائه می شوند.

نوع یک کیلویی این محصولات بهترین بسته بندی بوده که مطابق با قدرت خرید مصرف کننده ها می باشد و اماکن عمومی مانند پادگان ها و دیگر مراکز اغذیه آماده نیز اقدام به خرید حلبی های ۱۷ کیلویی می کنند.

نحوه صادرات رب گوجه از راه دریایی

نحوه صادرات رب گوجه از راه دریایی رب گوجه فرنگی در کشور ما به وفور و با کیفیت بالا تولید می شود. همین فراوانی محصول و کیفیت بالای آن می تواند گزینه مناسبی برای صادرات آن به کشور های مختلف باشد.

تولید رب گوجه صادراتی باید از گوجه های بسیار مرغوب و با کیفیت تولید شود، زیرا کیفیت بالای آن است که توجه بازار های خارجی را به خود جلب کرده است. فرآیند صادرات کار بسیار پیچیده ای است و این فرایند به کمک سایت های اینترنتی انجام می گردد.

صادرات انواع کالا ها توسط نمایندگی ها و بازرگانی های فعال داخلی انجام می شود. این تاجران ابتدا با توجه به نیاز بازار های کشور های دیگر اقدام به انتخاب و خرید رب گوجه با کیفیت می کنند و سپس شروع به گرفتن مجوز های لازم از سوی سازمان های مختلف دولتی می کنند.

امروزه کار صادرات از راه های زمینی، دریایی و هوایی انجام می شود. انتخاب هر کدام از این راه ها بسته به موقعیت های جغرافیایی کشور مقصد متفاوت می باشد. از راه های هوایی بیشتر برای منتقل کردن دارو ها و هم چنین کالا های که باید در اسرع وقت به مقصد برسند استفاده می شود.

نحوه صادرات رب گوجه برای کشور هایی که دارای مرز های آبی هستند از راه های دریایی استفاده می شود. این کالا ها باید به صورتی بسته بندی شوند که حین جا به جایی آسیب نبینند. این محصولات ابتدا با ماشین های سنگین به بنادر کشور انتقال داده می شوند و سپس از طریق کشتی های بزرگ باری به کشور های مقصد انتقال داده می شوند.

کار تخلیه و بار گیری مجدد این کالا ها توسط کارگرانی که در گمرک ها کار می کنند، انجام می شود که سبب اشتغال زایی برای این افراد شده است. دستمزد این کارگران توسط تاجران پرداخت می شود.

صادرات رب گوجه فرنگی یکی از معاملات پر رونق بین المللی می باشد که سود آوری زیادی را برای کشور ما به همراه می آورد. این صادرات باعث شده که تولید کننده ها بهترین نوع کالا ها را بسته بندی کند و آن ها را در قوطی های قرار دهند که طی جابجایی شکسته نگردند و روی این بسته‌ بندی‌ ها کلیه اطلاعات و پروانه های بهداشتی نیز درج می شود.

ویژگی های اصلی رب تازه

خریدن رب یکی از دغدغه های اصلی بوده و مصرف کننده ها باید بهترین نوع خرید را انجام دهند و از مواد اولیه سالم و تمیز استفاده نمایند. این محصولات اگر به صورت ارگانیک تولید شود سالم تر هستند و برای بچه ها نیز مشکلی به وجود نمی آورند. خرید رب بهتر است به صورت محلی باشد و از انواع رب هایی که توسط خانم های خانه دار تولید و به بازار عرضه می شوند، خریداری کنید.

هنگام خرید رب گوجه فرنگی باید نکاتی را در نظر داشت تا خرید خوبی انجام شود، از جمله:

 • محصول با کیفیت باشد.
 • قیمت آن مناسب باشد.
 • تاریخ تولید و تاریخ انقضا بر روی بسته آن ها نوشته شده باشد، اگر تاریخ مصرف آن گذشته باشد برای سلامتی انسان مضر است.
 • رب از گوجه های مخصوص ربی تولید شده باشد.
 • مزه آن دل چسب باشد.
 • رنگ آن شبیه رنگ خود گوجه ها باشد نه تیره تر و نه روشن تر.
 • فاقد کپک زدگی باشد.
 • رب گوجه فله ای فاقد هر گونه آلودگی و مواد زائد باشد و آن را در مکانی کاملا بهداشتی نگه داری کنند.
 • رب به صورت بسته بندی شده باشد زیرا نشان سیب سلامت از سوی سازمان بهداشت بر روی آن حک شده است.
 • رب بسته بندی شده بهداشتی بوده زیرا کاملا تمیز و عاری از هر گونه آلودگی است.

توزیع رب شیشه ای در بسته بندی های گوناگون

توزیع رب شیشه ای در بسته بندی های گوناگون توزیع کنندگان رب گوجه فرنگی اعلا را در بسته بندی های شیشه ای زیبا و شکیل و در وزن های مختلف به بازار های سراسر کشور عرضه می کنند. توزیع کنندگان به دو روش حضوری و غیر حضوری این کار را انجام می دهند.

در روش غیر حضوری افراد با ثبت سفارش خرید خود را انجام می دهند. این روش بسیار به صرفه است، زیرا در این روش هیچ واسطه ای وجود ندارد و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه حمل و نقل کالا درب منزل با قیمت ارزان تری دریافت می شود.

هدف کلی از خرید های اینترنتی ایجاد بستری راحت برای مصرف کننده می باشد و نیازی به حضور در محله نبوده همچنین این روش خرید با صرفه جویی در زمان همراه است.

در روش حضوری قیمت کالا بیشتر است زیرا واسطه های وجود دارند که سود خود را از مشتریان می گیرند و هم چنین این روش خرید با اتلاف زمان همراه می باشد و هزینه های حمل و نقل توسط مشتری ها پرداخت می شود. فروشگاه های سطح کشور اقدام به خرید محصولات به صورت عمده می کنند، سپس آن ها را بهای بیشتر به مصرف کننده ها عرضه می کنند، این روش خرید اصلا مناسب نبوده و پیشنهاد نمی گردد، زیرا باعث اتلاف زمان و هزینه می شود.

صادرات انواع رب شیشه ای به کشورهای همجوار

صادرات انواع رب شیشه ای به کشور های هم جوار را می توان از راه های زمینی و دریایی انجام داد. استفاده از هر کدام از این راه ها با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور مقصد انتخاب می شود.

صادرات به کشور های حومه خلیج فارس از طریق راه دریایی امکان پذیر است، زیرا این کشور ها دارای مرز های آبی مشترک با کشور ما هستند. این کالا ها با استفاده از ماشین های سنگین به بندر ها منتقل می شوند و سپس از طریق لنج های بزرگ باری راهی کشور مقصد می شوند.

برای کشور هایی مانند عراق که دارای مرز خشکی با ایران هستند، صادرات از راه های زمینی انجام می شود. برای صادرات انواع کالا ها به کشور عراق، کالا ها توسط ماشین های سنگین به مرز پرویز خان واقع در قصر شیرین از توابع استان کرمانشاه منتقل می شوند و سپس طی انجام مراحلی به کشور مقصد انتقال داده می شوند.

رب شیشه ای باید به گونه ای بسته بندی شوند که حین جا به جایی آن ها دچار شکستگی نشوند. تخلیه و بار گیری توسط کارگرانی که در این مراکز کار می کنند انجام می شود که سبب اشتغال زایی برای این افراد شده است، دست مزد این کارگران توسط تاجران پرداخت می شود. صادرات کالا ها برای کشور سود آوری خوبی به همراه دارد.

ترخیص کاران زیر نظر کارشناسان مجرب و بر اساس قوانینی که بین کشور ها وجود دارند، اقدام به ترخیص کاری کالا ها می کنند و هر چه تخصص این افراد بالا تر باشد، این فرایند زود تر انجام می شود و این امر به سود تاجران خواهد بود، زیرا در بردارنده هزینه بسیار است.

خرید مستقیم رب شیشه ای از بهترین فروشنده

خرید مستقیم رب شیشه ای از بهترین فروشنده خرید مستقیم رب گوجه شیشه ای از بهترین برند های موجود در بازار با قیمت مناسب و در وزن های مختلف را می توان از فروشگاه های معتبر مواد غذایی انجام داد. این فروشگاه ها انواع رب شیشه ای را به صورت عمده از تولید کنندگان آن خریداری می کنند و در اختیار مصرف کننده ها قرار می دهند.

یک محصول خوب نیازمند فروشگاهی است که بتواند محصول با کیفیت را با قیمت مناسب در اختیار مصرف کننده ها قرار دهد. نرخ روزانه انواع رب شیشه ای در سایت های رسمی فروش این نمایندگی ها به صورت روزانه منتشر می شود و خریداران می توانند قبل از خرید با مراجعه به این سایت ها اطلاعات لازم را کسب کنند.

میزان سود حاصل از فروش رب های گوجه فرنگی، با توجه به حجم خرید، کیفیت محصول و تغییراتی که در نرخ ارز و تورم در بازار ایران به وجود می آید می تواند بسیار متغیر باشد. افزایش نرخ ارز و بالا رفتن قیمت دلار بر روی قیمت رب ها تاثیر گذار است، زیرا اجناس صادراتی در بازار های خارجی با پول ها و ارز بین المللی به فروش می رسند.

گوجه دارای انواع ویتامین ها و مواد معدنی می باشد که برای سلامتی بسیار مفید هستند. گوجه به دلیل داشتن لیکوپن خاصیت ضد سرطانی دارد. گوجه سرشار از آهن بوده و درمان کننده کم خونی است. گوجه شاداب کننده پوست صورت و رفع کننده چین و چروک آن می باشد. تمام این خاصیت ها پختن از بین نمی روند پس می توان گفت این خاصیت ها در رب گوجه فرنگی نیز وجود دارد.

معمولاً گوجه هایی برای تولید رب مناسب هستند که تحت عنوان گوجه های گوشتی شناخته می‌ شوند، آن ها میزان آب بیشتری دارند و برای تولید رب مناسب هستند، امروزه در گلخانه ها پرورش گوجه ها به سهولت انجام می‌ شود و این اجناس در کل کشور توزیع می گردند، صاحبان کارخانه های رب سازی نیز اقدام به خرید حجم انبوهی از گوجه ها کرده، سپس رب مورد نظر را تولید و بسته بندی می کنند.

بهترین و سالم‌ ترین نوع رب‌، رب های خانگی هستند که به روش سنتی تولید می گردند و برای این کار از خانم های خانه دار کمک می‌ گیرند، تولید رب صورت سنتی سالم تر بوده و هیچ گونه مواد نگهدارنده ای در آن ها مشاهده نمی شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما