نرخ مناسب بهترین رب گوجه 4 کیلویی در تهران

از گذشته تا به امروز انسانها روش های مختلفی برای درست کردن چاشنی جهت افزودن به غذاهای خود کشف نموده اند. یکی از محبوب ترین چاشنی های غذا در سراسر جهان رب است. چاشنی به غذا طعم لذیذی می دهد و چاشنی ها به صورت سس غذا یا سالاد نیز به کار می روند. رب یک ماده خمیر مانند است که معمولا از گوجه فرنگی تهیه می شود. رب ها در قوطی های مخصوص در سایزهای مختلف تولید می شود. رب گوجه 4 کیلویی بسیار مقرون به صرفه است.

نرخ مناسب بهترین رب گوجه 4 کیلویی در تهران

بررسی رب گوجه صادراتی از نظر بسته بندی

بررسی رب گوجه صادراتی از نظر بسته بندی رب ها در بسته بندی های مختلف و در اندازه های متفاوت تولید می شوند تا هر فردی بنا به میزان مصرف و بودجه خود یا خانواده اش بتواند یکی از آنها را انتخاب نماید. برای افرادی که تنها زندگی می کنند رب های کوچکتر تا مدت زیادی پاسخگو می باشد، ولی در خانواده های پرجمعیت تر رب های بزرگتر مقرون به صرفه می باشد.

برای صادرات رب نیاز است رب به مدت طولانی در فضای باز و آزاد بماند و در این مدت باید ماندگاری خود را حفظ کند و دچار فساد نشود. بهترین نوع بسته بندی برای صادرات که طالب بیشتری نیز در بین خریداران خارج از ایران دارد بسته بندی اسپتیک است. هدف از این نوع بسته بندی ماندگاری بلند مدت رب در فضای آزاد و بدون نیاز به یخچال می باشد. زمانیکه این رب به صورت فله ای تولید می شود، حتما باید در سردخانه نگهداری شود. در روش بسته بندی اسپتیک فرایند بسته بندی توسط دستگاه ها به گونه ای انجام می شود که هیچ گونه میکروارگانیسمی نتواند درون بسته بندی رب فعالیت کند و موجب فساد رب در خارج از یخچال یا سردخانه شود.

به طور معمول رب بشکه ای اسپتیک با بشکه نو با بریکس 36-38 درصد بهترین گزینه برای صادرات است. اگر دوست دارید بدانید مفهوم بریکس چیست، لازم است بدانید سازمان استاندارد غذایی رب را بر اساس معیار بریکس درجه بندی می کند. در اصل بریکس یک واحد اندازه گیری فیزیکی رب است که میزان غلطت رب را اندازه می گیرد. میزان غلظت رب در قیمت محصول نیز تاثیر گذار است.

رب های صادراتی باید با سلامت کامل به مقصد برسند. بسته بندی در حین حمل و نقل آسیب نبیند و هیچ گونه فرورفتگی در قوطی های فلزی رب نباشد.

عوامل موثر بر افزایش قیمت رب گوجه

عوامل موثر بر افزایش قیمت رب گوجه همانطور که گفته شد مهمترین معیار تعیین کننده قیمت رب بریکس می باشد. معمولا مردم رب های غلیظ تر را به رب های رقیق تر ترجیح می دهند، زیرا تصور می کنند رب غلیظ بهتر است که البته این معیار صد در صد تعیین کننده کیفیت رب نیست.

قطعا هر چه وزن رب کمتر باشد، قیمت آن نسبت به بسته بندی های با وزن بالا در هر واحد وزنی بیشتر است. رب های 1500گرمی یکی از بهترین بسته بندی ها برای مصرف خانوارهای کم جمعیت است.

کیفیت رب به عوامل مختلفی بستگی دارد که موجب تغییر قیمت رب می شود. نوع بسته بندی و معروف بودن برند نیز از دیگر عوامل تعیین کننده قیمت است. برخی از بسته بندی ها به صورت شیشه ای و برخی دیگر به صورت قوطی فلزی اسپتیک می باشد. دقت داشته باشید که رب در بسته بندی های شیشه ای نسبت به فلزی بریکس کمتری دارند. از آنجایی که رب فسادپذیر است نوع بسته بندی مستقیما بر قیمت رب اثرگذار است.

تغییرات شدید قیمت دلار و نبود ثبات ارزی می تواند منجر به گرانی کالاهای اساسی شود. در این زمینه نظارت های جدی بر کالاهای اساسی نیز وجود ندارد و قیمت کالاهای اساسی به یکباره و به مقدار زیادی افزایش می یابد. ثابت نبودن قیمت دلار موجب افزایش بی رویه صادرات، کاهش تولید گوجه و مسائل دیگر می شود که به طور مستقیم بر روی قیمت کالاهای اساسی تاثیر می گذارذ و موجب افزایش قیمت داخلی می شود.

یکی از مهمترین اقداماتی که دولت باید در این زمینه انجام دهد قرار دادن قیمت دلار در کانالهای مشخص است. عدم کنترل قیمت دلار تعادل قیمت در تمام کالاهای ضروری و غیر ضروری زندگی را بر هم می زند و با پایین آمدن قیمت دلار، باز هم نمی توان بلافاصله قیمتها را کاهش داد، زیرا اغلب محصولات در زمان زیاد بودن قیمت دلار و به نرخ دلار بالا تولید شده اند و کاهش دادن قیمت اقلام اساسی و غیراساسی زندگی می تواند منجر به ورشکستگی یا ایجاد مشکلات برای تولید کننده ها و فروشنده ها شود. بنابراین با کاهش قیمت دلار نیز تولید کننده ها نیازمند گذر زمان هستند تا قیمت ها را کاهش دهند.

عوامل موثر بر کیفیت رب گوجه کیلویی

عوامل موثر بر کیفیت رب گوجه کیلویی عوامل موثر بر کیفیت رب می تواند میزان رنگ دهی به غذا، طعم دهی و میزان پخت رب در کارخانه باشد. اما برندهایی که بریکس بالاتری دارند رب های خود را با قیمت بالاتری به فروش می رسانند.

درصد نمک موجود در رب موجب خوش طعمی رب می شود و درصد نمک رب یکی از مهمترین عوامل کیفی رب است. رب هایی که از میزان نمک متعادلی برخوردار هستند، بسیار مناسب برای مصرف می باشند. اما شوری بیش از حد رب می تواند نتیجه معکوس کیفی داشته باشد.

کیفیت رب ها همچنین به کیفیت گوجه فرنگی های استفاده شده در تولید نیز وابسته است. گوجه فرنگی ها به صورت زراعی بوته ای یا به صورت گلخانه ای تولید می شوند. قیمت گوجه فرنگی های گلخانه ای به دلیل ظاهر خوب و کیفیت بالاتر گوجه گرانتر است و معمولا برای تهیه رب استفاده نمی شود. بنابراین تنها گزینه تولید صنعتی رب گوجه های بوته ای زراعی هستند. در صورتیکه سالی خوب از نظر تولید گوجه زراعی داشته باشیم و گوجه پربار و به خوبی رسیده باشد، قیمت گوجه کاهش می یابد و در نتیجه قیمت رب نیز کاهش می یابد و از سویی دیگر کیفیت محصولات در آن سال نیز بهتر می شوند.

خرید اینترنتی رب گوجه 4 کیلویی با کیفیت بالا

خرید اینترنتی رب گوجه 4 کیلویی با کیفیت بالا رب گوجه فرنگی 4 کیلویی عموما در بسته بندی های فلزی روانه بازار می شوند و همانطور که گفتیم بسته بندی های فلزی بریکس بالاتری دارند. بدیهی است که این رب ها نیز نسبت به سایرین بریکس بیشتری دارد و در نتیجه از کیفیت بهتری برخوردار است و بالطبع قیمت آن بالاتر می رود اما از طرفی نیز حجم بالاتر تولید این بسته بندی ها موجب کاهش هزینه ها می شود. زیرا هر محصولی که در حجم بالاتر تولید شود درست مثل این می باشد که محصول به صورت عمده تولید می شود و این مسئله موجب کاهش هزینه های جانبی و قیمت تمام شده می شود.

با وجود اینکه رب های با وزن بالا به عنوان مثال بسته های 10کیلویی که در بسته بندی فلزی قرار می گیرند بریکس بالاتری دارند و باید خیلی گران تر باشند. اما معمولا با قیمت مناسبی به دلایلی که گفته شد عرضه می شوند و در نتیجه برای مکان های پرمصرف مثل رستوران ها و تهیه غذاها بسیار مقرون به صرفه می باشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما